Zima se sice pomalu chýlí ke konci, na horách se však sníh udrží určitě ještě několik týdnů. Jako milovníci sjezdového lyžování si tak můžete ještě dosyta užít. K tomu ale potřebujete kvalitní lyže. Přinášíme vám pár tipů, jak postupovat při jejich výběru v obchodě.

1. Vybírejte dle svých schopností
Při výběru sjezdovek je v první řadě dobré si na rovinu říci, jaké jsou vaše schopnosti a ambice. Podle toho se pak má řídit výběr konkrétních produktů. V obchodech jsou dnes k dostání produkty rozdělené podle pokročilosti lyžaře na rekreační, sportovní a závodní. Jako běžní amatérští sportovci, kteří se svezou párkrát do roka, volte spíše z první skupiny.

2. Cena
Důležitou roli hraje samozřejmě cena. Sjezdovky se pohybují řádově od cca 4-5.000 Kč až do stovek tisíců. V případě produktů pro rekreační lyžování se obvykle vejdete do 20.000 Kč. Cena je ovlivněna kvalitou materiálů, ale také značkou lyží. V tomto směru doporučuji zvolit osvědčené značky – lyže Salomon či oblíbené lyže Atomic.
3. Výběr dle postavy
Určitě si nevystačíte s výše uvedenými znalostmi. Při výběru lyží je totiž podstatná také vaše postava. Máte-li vyšší a těžší postavu, zvolte spíše delší lyže, které mají tvrdší konstrukci. Je totiž nutné brát v potaz, že na ně působíte větší vahou.
4. Výběr podle stylu jízdy
Jako pokročilí lyžaři už určitě víte, jakému stylu jízdy dáváte přednost. I podle toho totiž probíhá samotný výběr sjezdovek. Pořídit se dají speciální lyže na slalom, na rychlostní způsob sjezdu či skikros. Pokud styly střídáte, zvolte univerzální model.
5. Využívejte slev při nákupu
V mnoha obchodech jsou před koncem sezony a po jejím skončení na lyže slevy, a to řádově v desítkách procent. Je tak ideální si počkat právě na toho období. Nejdráže vás naopak vyjde nákup na podzim a na začátku zimy, kdy je o zboží logicky největší zájem, tudíž obchody nemusejí tlačit ceny dolů.

Další články z rubriky

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *