Pokud chce být člověk zdravý, musí zajistit zdraví svému organismu. V praxi to znamená očistit tělo od toxických a dalších nebezpečných látek. Právě k tomu dobře slouží speciální detoxikační diety. Mezi nejpopulárnější patří v současné době melounová a citrónová detoxikační dieta. Jaké jsou jejich podmínky a jaký výsledek mohou přinést.

Melounová dieta patří k těm jednodušším

Melounová detoxikační dieta patří mezi jednodušší. Je totiž založena na konzumaci vybraného druhu potraviny – tedy melounu. Výhoda melounu je v tom, že obsahuje řadu vitamínů a dalších pro tělo potřebných látek. Je také nízkokalorický, takže při dietě dochází nejen k očistě ale i k hubnutí. Melounová dieta je vlastně konzumace melounu po celý den jako náhrady za všechny jídla. V tom je ale i její nebezpečí, protože může způsobit nevolnost, únavu a rychlé (tedy nezdravé) hubnutí.

Citrónová dieta vyžaduje silnou vůli

Citrónová dieta je založena hlavně na konzumaci čerstvé citrónové šťávy. Pro její účely jsou nejlepší čerstvé citróny bez obsahu pesticidů. První den diety se jí pouze ovoce a zelenina, druhý den, vývar a šťávy, třetí den budete pít jen zředěný džus. 4 až 14 den se pije 12 pohárů citrónové šťávy denně a dále se může pít i litr slané vody každý den. Citrónová dieta čistí organismus, ale může způsobit i překyselení žaludku či poškození ledvin nebo jater

Ano nebo raději ne?

Obě tyto detoxikační diety jsou zrádné v tom, že nikdy nevíte, jak na ně bude vaše tělo reagovat. Pokud se tedy chcete do diety pustit, dobře si vše promyslete. Nejlepší bude, pokud se o svém záměru poradíte s lékařem nebo i s výživovým poradcem. Vždy myslete především na to, že jde o vaše zdraví a byla by škoda, si ho nesprávně zvolenou dietou poškodit.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *