Cvičení s činkami nám může pomoci vybudovat nějakou svalovou hmotu, případně tělo zpevnit. V článku se dozvíte jak by mělo vypadat cvičení s činkami, co by mu mělo předcházet. A kde provozovat cvičení s činkami. To vše a ještě více se dozvíte v celém článku níže.

Cvičení s činkami – zahřejte se

Cvičení s činkami je velmi oblíbené zvláště u mužů, ale s činkami cvičí i ženy. Před samotným cvičením s činkami by jsme se měli důkladně prohřát. K prohřátí nám poslouží nejlépe aerobní sporty. Na 5- 10 minut se můžete projet na rotopedu či zaběhnout na běhátku. Pokud cvičíte doma, tak se rozehřejte během na místě. Po 10 minutách jsme dostatečně prohřátí a můžete přejít k protažení těla.

Cvičení s činkami – protažení těla strečinkem

Poté co jsme provedli zahřátí na cvičení s činkami, tak by mělo následovat protažení těla pomocí strečinku. Protáhněte jednotlivé svalové partie pomocí strečiku, předejte tak zbytečným zraněním. Vžy se však protahujte až po důkladném rozehřátí těla.

Samotné cvičení s činkami

Po důkladném prohřátí a protažení, můžeme přistoupit k samotnému cvičení s činkami. Cvičit můžeme buď v klasické veřejné posilovně či můžeme cvičení s činkami provádět doma. Cvičení doma má výhodu, že nemusíte ztracet čas dojíždním do posilovny. Ušetříte také nějaké peníze, musíte však na začátku investovat nějaké peníze do vybavení. Bude potřeba posilovaní lavička, stojany, dostek koutoučů, jednoruční činky, olympijská činka (velká dvouruční činka). Naopak v posilovně máte veškere vybavení, ale musíte se vždy přizpůsobit i ostatním cvičícím v posilovně. Například nějaký stojan může být obsazen a vy tak musíte změnit trénink.

Jak má probíhat cvičení s činkami

Cvičení s činkami by jste měli provádět s cviky, které již máte technicky zvládlé. Správné techniku provedení u cvičení s činkami je naprostým základem, špatné provedení cviků může mít negativní dopady na vaše tělo. Cvičení s činkami provádějte u každého cviku vždy zhruba na 8 -12 opakování v serii. Měli by jste cvičit vždy alespoň na 4 série jednotlivého cviku.

Cvičení s činkami na jednotlivé partie

Cvičením s činkami by jste ideálně měli během týdne procvičit všechny svalové partie. Většinou se volí posilovací trénink 4x týdně. V předchozích článcích jsme představovali jednotlivé cviky na jednotlivé partie pro cvičení s činkami. Projděte si tedy jednotlivé články:

Cvičení s činkami video

Aby jste si lépe představily samotné cvičení s činkami tak jsme pro vás připravily videa, ve kterých uvidíte různá cvičení s činkami na různé svalové partie. Cvičení s činkami a videa:

Cvičení s činkami Tomáš Bureš – triceps a biceps

Cvičení s činkami Lukáš Osladil video

Cviky na břicho – pro bojovníky video

Štefán Havlík – trénink stehna video

Přečtěte si o mrtvém tahu či o shybech nebo na článek o dřepech.

Další články z rubriky

Štítky: , , , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *