Břišní svaly jsou jedny z nejvíc viditelných a každý chce mít v létě na pláži pěkné kostky na briše. Představíme si tedy nejlepší cviky na břicho.

Cviky na břicho – jednotlivé cviky

Zkracovačky

Mezi vynikajicí cviky na břicho patří určitě zkracovačky.Lehnete si na zem na záda a ruky máte v týlu a nohy jsou ohnuté v kolenou. Nádech klasicky v lehu. Zkracovačky působí zéjména na přímý břišní sval. Když chceme zapojit i šikmé břišní svaly tak hmitáme střídavě na levou a pravou stranu.

Další cviky na břicho

Sed-leh

Mezi cviky na břicho který každý zná patří určitě sed-leh. Neznám nikoho kdo by se s ním nesetkal. Jen si vzpomeňte na základní školu. Cvik provádíme tak že si lehneme na záda, chodidla při cviku musíme udržovat co nejvíce u země a ruky máme zkřížené na prsou. A zvedáme trup pomocí břišních svalů.
Poté se vrátíme zpět do výchozí polohy. Nádech je vždy při návratu do výchozí polohy. Další variantou může být že vám někdo přidržuje nohy, aby se vám nezvedaly chodidla. Chceme-li u tohoto cviku dosáhnout větší obtížnosti, zařadíme lehy sedy na nakloněné lavičce. Poprvé vám pěkné bude pálit břicho. Sed-leh patří mezi nejvíce používané cviky na břicho.

Přednožování na hrazdě

Mezi další cviky na břicho patří přednožování na klasické hrazdě. Zavěsíme se na hrazdu. A zvedneme kolena co nejvýš a zakulatíme záda. Se zdvihem vždy výdech.

Samozřejmě že existují i další cviky na břicho, ale myslím že tyto tři cviky vám pro začátek budou určitě stačit. Tyto cviky na břicho vám pomůžou k tomu, abyste se v létě na pláži nemusely bát chodit bez trička. Vaše břišní svaly budou jako vytesané ze skály, k tomu vám pomůžou cviky na břicho.

Další články z rubriky

Štítky: , , , , , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *