Představíme si nejlepší cviky na hrudník. Vybrali jsme pro vás jen ty nejlepší cviky na hrudník.

Cviky na hrudník seznam cviků

Benčpress na rovné lavici

Lehněte si pohodlně na lavičku na záda a nohy zapřete pevně o zem, abyste měli větší stabilitu těla. Nadhmatem uchopíme na stojanu nachystanou činku. Šířka úchopu by měla být asi jako šířka vašich ramen. A činku poté spouštíte dolů až k hrudníku. A vracíte se zpět do výchozí polohy cviku. Při spouštení činky provádíme nádech. Nepomáhejte si mostováním !!

Benčpress hlavou dolů

Lavičku sklopíme aby byla dole (idální je úhel asi 30 stupnů). Nohy si zafixujeme. Činku držíme stejně jako u benčpressu na rovné lavici nadhmatem. A šířka úchopu je opět asi jako naše šířka ramen. Činku spouštíme na náš hrudník a poté se vracíme zpět. Při spouštění klasický nádech. Bechpress hlavou dolů procvičení hlavně dolní část našeho hrudníku. Mějte činku vždy plně pod kontroou.

Pullover

Mezi skvělé cviky na hrudník patří bezesportu pullover. Lehneme si na tréninkovou lavici a chodidla máme na zemi, aby jsme měli lepší stabilitu a mohly dát do činky větší sílu. Cvik probíhá tak, že oběma rukama chytíme připravenou a naloženou jednoručku. Činku držíme za kotoučovou čát !!
A poté s pažemi pohybujeme svislé vzhůru. Tento cvik se využívá k rozšíření hrudníku.

Jaké cviky na hrudník používáme ve svém tréninku vy? A které cviky na hrudník považujete za neúčinější a které cviky na hrudník se vám nejvíc osvědčily?

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *