Představíme si nejlepší cviky na hýždě a jak je správně a účelně provádět.

Cviky na hýždě –  cviky

Výpady s činkou na ramenou

Mezi vynikajicí cviky na hýždě patří výpady s činkou na ramenou. Jejich provedení je následujicí: Stojíme mírně rozkročeni a a velká činka nám leží na trapézovém svalu. Jednou nohou vykročíme dopředu. Důležité je v tomto okamžiku nekulatit vaše záda!!! A provedeme výpad, stehno by se při tom mělo dostat do vodorovné polohy. Tento cvik výborně buduje hýždový sval, patří tedy mezi vynikajicí cviky na hýždě.

Zanožování na spodní kladce

Mezi další dobré cviky na hýždě patří zanožování na spodní kladce. Provedení je následující: Stojíte a na jedné noze a máte ji na kotníku připojenou řemínkem ke kladce. Rukama se držíme držadel. A provádíme zanožování. Tento cvik působí nejvíc na velký sval hýždový, patří tedy mezi výborné cviky na hýždě.

Zvedání pánve v lehu na zádech

Mezi další cviky na hýždě patří zvedeání pánve v lehu na zádech.
Ležíme na zádech a dlaně přitiskneme pevně k zemi. Nohy ohneme v kolenou a zvedáme pánev co nejvýše od podložky. Setrváme v poloze. Poté sputíme pánev pomalu dolů. Nádech při spouštění pánve dolů. Tento cvik nám výborně procvičí velký sval hýždový, patří proto mezi dobré cviky na hýždě.

Další články z rubriky

Štítky: , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *