Rozebereme si jednotlivé cviky na prsa a můžete se také podívat na video tréninky hrudníky kulturistů. V článku najdete také video ukázky některých cviků na prsa.

Jak cvičit prsa ?

Při posilovacím tréninku je vždy velmi důležité dodržovat určitou vyváženost, měly by jste tedy cvičit rovnoměrně všechny partie. Hodně začátečníků se moc zaměřují právě na prsa a biceps. Pokud chcete tvořit svalovou hmotu, tak je idální v každé sérii provést 8 – 12 opakování s odpovídajicí váhou. Postupem času je třeba zvyšovat váhu, protože naše tělo se bude zvyšovat. Vždy za nějaký čas by jste měl váš trénink vždy nějak obměnit, svaly si totiž na trénink zvykají a pak nedosahujeme tak dobrých výsledků.

Cviky na prsa: zásobník cviků

Popíšeme vám ty nejlepší cviky na prsa. Zaměřujeme se především na základní cviky na prsa. Jedná se převážně o cviky s volnou činkou (takové cviky jsou pro naše tělo nejúčinější).

Benčpress
Benčpress je základním cvikem pro rozvoj prsních svalů.
Benčpress provedení: Lehňete si na přípravenou lavičku a zpevněte celé tělo. Činku uchopíte obouma rukama, úchop bude o něco širší než vaše ramena. Činka se spouští k prsním svalům a pomocí síly prsních svalů se vrací zpět nahoru. Při záběru je výdech, když jdeme dolů tak nádech.

Benčpress video s provedením cviku:

Pullover
Pullover patří mezi další základní cviky na prsa.
Pullover provedení: Připravíme si tréninkovou lavici a lehneme si na ní. Nohy máme na zemi. V rukou držíme jednoručku. Jednoručku spoušíme za hlavu, důležité je mít mírně pokčilé paže. Při záběru je opět výdech.

Pullover video provední cviku:

Cviky na prsa: video inspirace pro další cviky

Na závěr jsme pro vás ještě pro inspiraci připravily videa, ve kterých se můžete podívat na další cviky na psrsa.

Vítek Sahula – Trénink prsou a tricepsů

Tomáš Bureš – posilování prsou

Nejlepší cviky na prsa

Dennis Wolf – trénink hrudníku

Podívejte se také na posilování zádových svalů nebo na posilování břišních svalů.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *