Chcete mít pořádný hrudník ? Tam musíte do svého tréninku zařadit hlavně základní cviky na prsní svaly. Jsou to činky s volnou činkou, které mají největší účinky na nárůst svalové hmoty.

Posilování prsních svalů

Prsa jsou sice hodně vidět, ale neměli by jste se na cviky na prsní svaly zaměřovat příliš. Vždy pamatujte na to, že je potřeba procvičit všechny svalové partie rovnoměrně. Prsní svaly se skládají z velkého svalu prsního a pod ním je schován malý sval prsní. Prsní svaly patří mezi mohutné svaly. Pokud chcete budovat svalovou hmotu, tak cvičte v každé sérii 8 – 12 opakování. Právě takový počet opakování v sérii je nejúčinější pro nárůst nové svalové hmoty.

Základní cviky na prsní svaly

Cviky na prsní svaly by jste měli provádět vždy zcela technicky správně. Důležité je vždy také provést zahřívací sérii a né hned pracovat s vysokými váhami. Představíme vám postupně základní cviky na prsní svaly:

Benčpres
Benčpres je základním cvikem pro rozvoj prsních svalů. Pokud ho budete cvičit hlavou dolů, tak rozvíjíte dolní část prsních svalů. Benč na rovné lavici se zaměřuje na střední část prsních svalů. Pokud ho cvičíte hlavou vzhůru, tak procvičíte zase horní část prsních svalů.
Benčpres provedení: Lehnete si na lavičku. Činku chytnete úchopem šírším než vaše ramena. Činku vždy spouštíte k hrudníku. Poté se vracíte zpět. Při záběru je vždy výdech.

Benčpres provedení video:

Tlaky s jednoručkami
Mezi nejlepší cviky na prsní svaly s jednoručkami patří určitě tlaky s jednoručkami. Slouží ke zlepšení symetrie vašich prsních svalů.
Tlaky s jednoručkami provedení : Lehnete si na rovnou lavičku v každé ruce držíte jednu jednoručku. Ruce jsou ohnuty v pažích. Činky zvedáte vzhůru. Ruce míří k sobě. Při záběru je výdech.

Další články z rubriky

Štítky: , , , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *