Vybrali jsme pro vás jen ty nejlepší cviky na ramena. Ramena jsou velmi citlivá na zranění, je pro
to důležité cviky provádět naprosto technicky správně a přesně.

Cviky na ramena seznam cviků

Tlak s velkou činkou v sedě

Mezi výborné cviky na ramena patří bezesportu tlak s velkou činkou, který se může provádět v mnoho variantách a obměnách. My si představíme variantu v sedě. Sedneme si a držíme velkou činku nadhmatem pod hlavou. Činku zvedáme přímo vzhůru. V žádném případě nesmíte prohýbat záda!!
Při zvedání činky se vydechuje. Tento cvik zapojuje nejvíce deltový sval. Ramena jsou velmi citlivá na zranění, dávejte si tedy stále pozor na správné provedení cviku.

Přítahy k bradě s velkou činkou

Stojíme mírně rozkročení a máme rovná záda. A držíme nadhmatem velkou činku u stehen. Činku zvedáme poté až k bradě. Činkou netrháme, ale pohyb děláme pěkně rovnoměrně. Při zvedání klasicky výdech. Tento cvik je dobrý predevším na trapézový a deltový sval. Přítahy k bradě patří k vynikajicím cvikům na ramena. Tento cvik by něměl chybět mezi vašemi cviky na ramena.

Předpožování s jednoručkami

Stojíme rozkročeni a držíme jednoručky, kterou jsou opřená o stehna. Činky střídavě střídáme co nejvýš. Při záběru výdech. Tetno cvik na ramena působí především na deltový sval. Ale patří také mezi výborné cviky na ramena.

Na závěr se můžete ještě podívat jaké cviky na ramena používá Radek Lonc

Další články z rubriky

Štítky: , , , ,
  1. Já mám naopak problém, že moje ramena mi rostou neúměrně k ostatním partiim… hráje v tom taky roli tak věc, že jsem dlouhou dobu cvičil nevědomě benchpress úplně špatně. ( tahal jsem to předevšim ramenama)

  2. To já mám problém zas s ramenama že nerostou tak jak bych chtěl, ale prsa mi vyrostli hodně

  3. kachna says:

    jojo honzo ja sem na tom stejne kozy mam nesouměrné s tělem ted sem se hodne zaměřil na ruce abych to nejak dohnal !! ale ramena ujdou

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *