Vybrali jsme pro vás nejlepší cviky na stehna. Hodně lidí stále nepochopilo že je nutné cvičit i nohy a ne jen vrchní část těla. Řekneme si tedy nejlepší cviky na stehna a v krátkosti si je představíme.

Cviky na stehna výběr

Dřep s činkou za hlavou

Mezi nejlepší cviky na stehna patří bezpochyby dřep s činkou za hlavou. Bez provádění dřepů nebudete mít nikdy pořádná stehna. Dřep je jeden z disciplín silového trojboje. Dřep je výborný také v tom, že neprocvičuje nejen stehna, ale téměř všechny svaly. Provedení je následujicí: Postavíme se pod činku, kterou již máme naloženou a nachystanou na stojanu. Činku položíme na trapézový sval. (Zezačátku vám to může mít nepřímné, proto omotejte činku radši ručníkem). Nadechnete se, zaťněte břišní svalstvo. Celou dobu se dívejte rovně před sebe (dívejte se třeba na určitý předmět). Chceteli ješte více informací o dřepu tak si přečtetě článek dřepy. Dřep se řadí mezi nejlepší cviky na stehna.

Další cviky na stehna

Lengpress na šikmé lavici

Mezi další cviky na stehna patří určitě Lengpress. Lehneme si na již připravenou šikmou lavici, chodidla dáme trochu od sebe. Uvolníme zarážku a ohneme nohy tak aby se dotýkaly skoro trupu. Při pohybu dolů se nadechujeme. Lengpess často využívají lidé kteří nemohu kvůli bolestem zad trénovat již kvalitně dřepy. Lengpress patří tedy mezi vynikajicí cviky na naše stehna.

Předkopávání

Cviky na stehna se dají provádět i na strojích. Sedneme si na sedadlo stroje na předkopávání na procvičování stehen. A umístíme si nohy pohodlně pod polstrované polštářky. Při cviku natahujem nohy do vodorovné polohy. Předkopávání patří mezi izolované cviky na stehna. A je proto vhodný spíše pro začátečníky nebo pro lepší prokreslení stehen.

Předložily jsme vám 3 základní cviky na stehna. Například dřep se jako cvik provádí v mnoho variacích a obměnách. Ale myslím že s těmito cviky na stehna si pro začátek bohatě vystačíte.

Jaké další cviky na stehna se vám osvědčily?

Další články z rubriky

Štítky: , , , ,
  1. Michal Mareš says:

    Jsem rád, že jsem si rozšířil obzor o nový cvik „Lengpress“

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *