Představíme si nejlepší cviky na záda. Ty cviky které nejlépe procvičí vaše záda.

Cviky na záda -galerie cviků

Shyby

Mezi důležité cviky na záda patří bezesporu shyby.Díky správně provedených shybům dostanou kýžený tvar do písmene V. Kdo by nechtěl mít pořádné „Véčko“. Shyby provádíme tak že zavěsíme na hrazdu s rukama asi na naši šíři ramen. A proveďte shyb, ale až dokonečné polohy(do úrovně s hrazdou), šidíte jen sami sebe! Při návratu se shybu provádíme kontrolovaný nádech. Pokud nemáte ještě vybudovanou dostatečnou sílu, proto abyste dokázaly udělat technicky alespoň 6 opakování shybů, radši místo shybů zařadťe do svého tréninku zad stahování horní kladky. Stahování kladky se řadí mezi ideální cviky na záda pro začátečníky. Tam si můžete nastavit libovolnou zátěž. Po čase až bude vaše síla větší, přejdete k samotným shybům. Ale pojďmě i na další důležité cviky na záda.

Cviky na záda – královský cvik

Mrtvý tah

Mezi další důležité cviky na záda patří bezesporu Mrtvý tah, představíme si provedení klasickou technikou. Samotné provedení mrtvého tahu vypadá takto: Stoupneme si mírně rozkročný k čince. Poté provedeme jakoby dřep dokud nejsou stehna v paralele se zemí. Pažemi uchopíme obouruční činku na šírku asi jako je šíře našich ramen. Úchopů je několik variant: střídavý úchop nebo klasický úchop.
Střídavý úchop znamená že jedna ruka je nadhmatem a druhá ruka je naopak podhmatem. U klasického úchopu máme obě ruky stejně. Během samotného provedení mrtvého tahu by němělo dojít k tomu abyste zcela narovnaly záda! Nádech je klasicky před samotným tahem. Mrtvý tah patří mezi hlavní cviky na záda, měli by jste se na tento cvik tedy soustředit.

U mrtvého tahu je důležité dodržovat správnou techniku provedení cviku, hlavně nekulatit záda!
Nejprve trénujte techniku mrtvého tahu s malou váhou, až budete mít techniku provedení mrtvého tahu zcela pod kontrolou zvyšte na váhu na kterou máte. Se špatnou technikou brzy nebo později dojde ke zbytečným zraněním.

Hyperextenze

Jako třetí cvik uvedu cvik hyperextenze. I hyperextenze patří mezi kvalitní cviky na záda. Předchozí dva cviky na záda byly především cviky ideální do objemu. Hyperextenze je jednodušší cvik, vhodný zéjména pro ženy. Provedení je následujíci: Lehněte si na nějakou lavici, dobré je mít kotníky zafixované o polstrované válce. Nejprve klesáte trupem dolů, poté ho zvednete zpět do vodorovné polohy. Provádějtě cvik opatrně, rozhodně nejprovádějte cvik šihově, mohlo by dojít ke zbytečnému zranění. Nejvíc jsou u tohoto cviku zapojeny svaly čtyřhranný sval bederní a bederní sval kyčložeberní.

Představily jsme vám 3 cviky na záda. Kdy především první dva cviky by neměli chybět v žádném tréninku na záda. Cviků na záda existuje samozřejmě více ale myslím že pro začátek vám budou stačit tyto cviky na záda. Moje zkušenost s těmito cviky na záda je taková že se mi perfektně zpevnila záda.

Další články z rubriky

Štítky: , , , ,
  1. K tomu mrtvému tahu. Jsem začátečník a zde jsem úplně nepochopil co mam dělat. Když už tu činku držim tak jí mam zvedat nějak k ramenou, k pasu nebo jako co ?. Mam ji potom zase vrátit na zem a zase nahoru ? Prosil bych autora o drobnější info pro začátečníky, jinak myslim že ten kdo začátečník neni na tuto stránku na 80% nevleze.

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *