Grilování patří mezi nejoblíbenější aktivity zejména v létě. Užít si ho ale lze i nyní v v zimě, kdy venku mrzne až praští. Stačí vlastně jen chtít a začít. Přinášíme vám proto hned několik zajímavých tipů na to, jak si grilování užít na plno a možná i trochu netradičně. Inspirujte se a připravte si lahodné grilované pochoutky třeba ještě dnes.

Kvalitní vybavení je základ

Základem kvalitního grilování je kvalitní vybavení. Bez něho to zkrátka nejde. Zapomeňte proto na podomácku vyráběné grily a podobné nestvůry. Pokud máte kvalitní gril, jídlo chutná jinak – lépe. Současná nabídka je široká. Vybírat můžete klasické grily na uhlí, plynové grily nebo například stále více oblíbené elektrické grily. Právě ty můžete lehce využít i při domácím grilování v zimě. Pohodlně se totiž vejdou na kuchyňskou linku. Doma můžete také grilovat na speciálních grilovacích pánvích. Při výběru grilu buďte opatrní – vyplatí se vsadit na kvalitní značky a za gril si i trochu připlatit.

Jaké pochoutky si připravit?

Velkým nešvarem českého grilování je, že se stále držíme klasiky. Většinou na gril hodíme nějaký ten párek, klobásu nebo buřt, to je ale veliká škoda. Připravit se dá totiž i spousta jiných zajímavých pochoutek. Co třeba vyzkoušet grilovanou zeleninu? Můžete si jí připravit buď jako přílohu k masu, ale skvěle grilovaná zelenina chutná i samotná. Grilovat zeleninu není nic složitého. Vyzkoušet můžete například grilovaný lilek, papriky, mrkev nebo třeba papriku. Receptů je všude plno. Na grilu si můžete ale připravit i klasická česká jídla, která díky grilování dostanou zajímavou chuť. Vyzkoušet můžete třeba i kuře na paprice.

Fantazii se meze nekladou

Kromě zeleniny si můžete připravit i grilované ovoce a různé druhy masa. Výborně například chutná jehněčí nebo telecí. Fantazii se zkrátka meze nekladou. Ještě jedna rada na závěr – při grilování se držte jednoduchého pravila – méně znamená více. Při nakládání masa proto například používejte jeden druh koření a třeba zeleninu zbytečně neochucujte. Grilování tak dostane zcela jiný rozměr – jeho výsledkem budou báječně chutnající pochoutky!

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *