Máme pro vás rady jak posílit účinně imunitu. Co nám pomůže k tomu, aby došlo k postupnému posílení imunitního systému. Rozdělily jsme to podle jednotlivých rad a tipů.

Tipy jak posílit imunitu aneb posílení imunitního systému

Tělesný pohyb
Tělesný pohyb hraje velkou roli při budování imunity. Většinou platí, že čím lepší kondice tím také lepší imunita. Tento web je zaměřený na posilování, ale postačí třeba každý den 1 hodina rychlé chůze. Chůze je pro naše tělo naprosto přirozeným pohybem.

Zdraví střev
Je důležitá mít zdravá střeva, imunitu snižuje zanešení střev. K zanášení střev dochází zejména díky lepku a mléčným výrobkům. Pro posílení střev, přesnějši střevní mikroflóry využijte probiotika. Můžete konzumovat podmáslí, kysané zelí nebo si koupit probiotika v tabletkách v lékarně. Každému bude bližší něco jiného.

Dostatek vitamínu C
Pro zachování správné funkce imunitního systému je důležité mít v těle dostatek vitamínu C. A v dnešní době je málo lidí příjmá dostatek vitamínu C. Vitamín C zvyšuje odolnost proto různým infekcím, které nám hrozí. Mezi potraviny, které mají hodně „CÉČKA“ patří brokolice, květák, kysané zelí (které jsme již zmiňovaly výše), pomeranče, citróny, grepy, pomelo.

Dostatek spánku
Většina lidí potřebuje spát 7 až 8 hodin. Pokud spí méně, tak to má vliv na jejich imunitní systém, který je pak slabší než by ve zkušenosti mohl být. Ideální je také chodit spát každý den ve stejnou dobu a budit se ve stejnou dobu. To pak uděláte pro posílení imunitního systému maximum.

Otužování těla

Otužování zvyšuje obranyschopnost našeho organismu. Nemusíme hned lézt do zmrzlé řeky, aby jsme se otužovaly. Pro začátek stačí sprchování studenou vodou. Vždy je důležité dbát na to, aby jsme teplotu vody snižovaly postupně. Tělo se tak postupně adaptuje a může být voda stále více studená. Může se využít také sauna nebo kryosauna.

Kvalitní výživa
Našemu tělu prospívá když není zatěžováno různými škodlivinami. Snažte se tedy jíst co nejméne upravované potraviny a také co nejkvalitnější potraviny. Díky tomu, že bude organismus odborávat méně škodlivin z potravin, tak má více času na pročištování organismu. Prostě se snažte jíst jen to, co vašemu tělu opravdu prospívá.

Každý den pít dostatek vody
Voda má skvělé účinky. Každý den by jsme měly vypít minimálně 2 litry čisté vody (Ano opravdu vody a né celkově tekutin). V případě pocení a teplého počasí se samozřejmě příjem vody ještě více zvyšuje.

Pobyt v přírodě
Pobyt v přírodě má na člověka harmonizujicí účinky. Ideální jsou tedy rychlé procházky v lese nebo kolem řeky, kde je rychle tekoucí voda. Příroda nám dává sílu a máme pak více energie do našeho života. Hodně lidí dnes vůbec nechodí do přírody a žijí pouze v betonovém městě.

Být v pohodě
Stres a nepohoda oslabují naši imunitu. Snažte se tedy být co nejvíce v pohodě a také se hodně smějte, to našemu tělo opravdu prospívá. A i různými průzkumy bylo prokázáno, že smích posiluje imunitu.

Rybí tuk
Užívejte rybí tuk. Obsahuje prospěšné Omega-3 kyseliny. Místo rybího tuku si můžete dát také dýňová semínka.

Další články z rubriky

Štítky: , , , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *