Jak posilovat břišní svaly si povíme v dnešním článku o jak posilovat břišní svaly. Popíšeme si jednotlivé cviky na břicho a v článku jsou také připravená i videa se cviky na břicho.

Jak posilovat břišní svaly – jak na to ?

Břicho je velmi výrazná partie a hodně lidí chce mít vyrysované břicho (tzv. six pack), málo komu se to však podaří. O vyrýsované břicho se snaží hodně lidí zvláště, aby vypadali v létě dobře na pláži. Pokud se nám podaří vyrýsovat naše břišní svaly, tak to znamená také, že nemáme moc podkožního tuku, což je moc dobře. Protože u většiny lidí nejdou břišní svaly přes velkou vrstvu tuku vůbec vidět. Důležité je vědět jak posilovat břišní svaly, ale také vhodně upravit svou stravu. Bez úpravy stravy většinou nedosáhnete vytoužených kostiček na vašem břichu.

Jak posilovat břišní svaly -cviky na břicho

K tomu abyste věděli jak posilovat břišní svaly je důležité vědět správné provedení jednotlivých cviků na břicho. Cviky na břicho je důležité provádět vždy technicky zcela správně a korektně. Při cvicích se nepomáhejte. Posilovat břišní svaly můžete těmito cviky na břicho:

Zkracovačky

Zkracovačky, patří mezi dobré způsoby jak posilovat břišní svaly. Zkracovačky existují ve více variantách a provedeních, my vám představíme jednu z nejvíce používaných variant. Lehňete si a dejte nohy vzhůru a ohnetě je v kolenou. Ruce má nespojené za hlavu a hlavu přibližujete k nohám. Pohyb provádějte pomale a kontrolovaně. Zkracovačky procvičí zejména přímý sval břišní.

Sed – leh
Sed leh je laickou veřejností asi nejvíce známým cvikem, jak posilovat břišní svaly. Je známý především tím, že se provádí ve školách. Ve školách se většinou prováděl na známky na 2 minuty. Spousta žáků sedy lehy doslova nenáviděla. Důležité je také upozornit, že na hodně školách se sedy lehy prováděli technicky špatně. Nohy vám držel spolužák, což je špatně. Protože se pak zapojují více stehna, a cvičení už potom tolik nezabírá na břišní svaly. Nechte tedy nohy volně na zemi bez opory. Ze začátku se vám nohy budou zvedat, ale postupně si zvyknete a bude to v pohodě.

Videšo jak posilovat břišní svaly

Další inspirací k tomu, jak posilovat břišní svaly mohou být následující videa, která vám představíme další cviky, které jsou dobré na posilování bříšních svalů. Poznejte jak posilovat břišní svaly .

Jak posilovat břišní svaly video – nejen pro plavce


Jak posilovat břišní svaly pro bojovníky video

Přečtěte si také článek o motivaci k tréninku či o mrtvém tahu.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,
  1. Dobrý den,potřeboval bych vědět jak upravit jídelníček když posiluju hlavně břišní svaly.Je mi 15 let a břišní svaly posiluju tak 3 měsíce.Používám cvik leh-sed samozřejmně bez držení nohou 🙂 .

  2. Dobrý den jmenuji se David a je mi 15 let chtěl bych poradit alespoň 5 nejlepších cviků na břišní svaly předem děkuji.

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *