Celulitida trápí v dnešní době opravdu hodně žen. V dnešním článku vám přinášíme naše tipy jak se zbavit celulitidy.

Tělesný pohyb

Pouze tělesný pohyb dokáže rozproudit lymfatický systém, jinak lymfa stojí. Je třeba mít tedy dostatek pohybu. Úplně stačí obyčejná rychlá chůze, každý den 1 hodinu. Pokud máte psa, tak je rychlá chůze přímo ideální. O víkendu si můžete dá volno. Rychlá chůze může být nahrazená třeba jízdou na kole, nebo jízdou na kolečkových bruslích. Díky pohybu se zlepší také přísun kyslíku.

Kvalitní výživa

Měly by jste omezit různé nekvalitní potraviny a postupně přejít na konzumaci pouze kvalitních potravin. Je třeba naučit se jíst základní suroviny a potraviny. Nejezte různé polotovary a různé potraviny, které nejsou pro lidské tělo vůbec přirozené. Vyřaďte jednoduché cukry a jednoduché sacharidy. Naučtě se také jíst pouze 3x denně, ať má tělo čas zkonzumované jídlo pořádně strávit.

Dostatečný příjem vody

Každý den by jste měla vypít alespoň 2 litry čisté vody. Ano opravdu myslím, pouze čisté vody. Nepočítají se různé sladké nápoje, kafe atd. Ideální je zvyknout si pít pouze čistou vodu bez příchuťe i bez bublinek. Voda podporuje lepší detoxikaci našeho organismu. Již ráno po probuzení si dejte skleníčku čisté vody. To je ideální start do nového dne.

Vysaďte hormonální antikoncepci

Dokud budete brát hormonální antikoncepci, tak se těžko celulitidy zbavíte. Snažte se o tom alespoň přemýšlet a najděte si o tom i více informací. O uvidíte, že vysazení antikoncepce bude mít i další zdravotní benefity.

Jezte více vlákniny

Do vašeho jídelníčku by jste měly určitě zařadit více vlákniny. Vláknina vymetá toxiny z těla. Dopřávejte si tedy hodně čerstvého ovoce a čerstvé zeleniny. Doporučuji nekumovat klasickou zeleninu ze supermarketu, ale raději koupit zeleninu od farmářů, kteří jí pěstují klasickým způsobem bez používání chemie.

Dostatek spánku

Každý den by jste si měly dopřát dostatek kvalitního spánku. Většina lidí potřebuje spáte zhruba 7 až 8 hodin. Ale určitě už samy víte kolik spánku potřebujete. Bez pořádného spánku nemůže tělo správně fungovat.

Další články z rubriky

Štítky: , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *