České grilování vypadá většinou tak, že hodíme na gril kus uzeniny jako je párek nebo klobása a čekáme, až se opečou. Potom si jen „ pochutnáme“ na více či spáleném čemsi. Je to obrovská škoda. Gril je totiž přímo stvořený k přípravě chutných steaků. Máte z jejich přípravy obavy? Nemusíte, poradíme vám, jak na to.

Kvalitní výbava je základ

Příprava kvalitního steaku začíná u kvalitní výbavy. V první řadě je důležité, abyste měli kvalitní gril. V současné době je možné vybírat z mnoha variací. Můžete mít klasický gril na dřevěné uhlí, plynový gril, elektrický gril (s tímto typem grilu si můžete užít grilování i třeba ve vaší kuchyni) nebo třeba gril lávový. Při výběru grilu se rozhodně věnujte značkám a vsaďte na ty ověřené. Skvělé také je, pokud má gril například regulovatelnou teplotu nebo vestavěný teploměr. Díky tomu budete mít grilování steaků pod kontrolou.

Výběr masa a doba přípravy

Základem dobrého steaku je kvalitní – čerstvé maso. Rozhodně nesmíte připravovat steaky z masa mraženého, tím se připravíte o chuť. Pro přípravu steaků se hodí všechny druhy masa. Steaky je možné připravit z hovězího, vepřového, kuřecího, krůtího nebo třeba i jehněčího masa. Doba přípravy se u jednotlivých mas liší. Například při propečení hovězích steaků je nutné hlídat čas – pokud chcete mít steak propečený středně, je nutné dobu grilování snížit. Obvykle je to 6 až 7 minut. Steaky z ostatních druhů mas musí být vždy zcela propečeny.

Několik dobrých rad na závěr

Pokud chcete na mase ušetřit a přesto si pochutnat, můžete. Svíčkovou, která je na steaky nejlepší, může hravě nahradit falešná svíčková, která chutná skoro stejně. Před samotným grilováním je také dobré maso na chvíli naložit do trochy oleje. Přidat můžete také bylinky nebo různé koření, které masu dodají chuť. Ke grilovaným steakům skvěle chutná grilovaná zelenina. Grilování steaků není žádná věda, pusťte se do toho…

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *