Řekneme si jednotlivé možností jak snížit cukr v krvi. Připravily jsme pro vás soubor typů.

Úprava výživy
Je třeba vyřadit jednoduché cukry a jednoduché sacharidy. Místo nich vsaďte na složené sacharidy, které mají vysoký glykemický index a cukr se tak může do těla vstřebávat postupně. Mezi složené sacharidy patří například ovesné vločky, pohanka, jáhly atd.

Přidejte do stravu vlákninu
Vláknina se postará o snížení glykemického indexu. Je vhodné tedy jíst hodně zeleniny, zeleninu by jsme měl jíst ke každému jídlu. Existují různé druhy zeleniny, takže jí postupně střídejte. Místo bílého pečiva raději zařaďte pečivo z celozrnné mouky (ale pozor na pouze pečivo obarvené karamelem).

Normalizace tělesné váhy
Pokud máme nějaká kila navíc, tak by jsme se měly snažit postupně váhu normalizovat. Doporučuji hubnout pěkně pomalinku a nikam nespěchat. Když se budete držet zásad zdravého životního stylu, tak kila prostě půjdou postupem času dolů.

Každý den dostatek tělesného pohybu
Důležité je také mít každý den dostatek tělesného pohybu. Pro začátek bych volil rychlou chůzi, každý den po jedné hodině. Můžete zařadit také ježdění na kole nebo plavání.

Pití čisté vody
Každý den by jste měly vypít 2 litry čisté vody. Voda přispívá k detoxikaci organismu. Je třeba vypít opravdu každý den 2 litry čisté vody a né tekutin celkově. Úplně vyřaďte různé sladké limonády, energetické drinky atd.

Byliny na snížení cukru v krvi
Podle průzkumů se podílí na snižování cukru v krvi česnek, doporučuji kupovat Českých česnek od Českých pěstitelů. Dále je účinný také zázvor, cibule, skořice a ženšen.

Syrové kysané zelí

Na snižování nadbytečného cukru v krvi se doporučuje také konzumace syrového kysaného zelí.

Využijte koření
Zejména hřebíček a bobkový list.

Další články z rubriky

Štítky: , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *