V článku se dozvíte jak správně posilovat. Dozvíte se co je při cvičení důležité a na co by jste si měli dát pozor. Po přečtění článku by jste měli vědět jak správně posilovat.

Jak správně posilovat ? – důležitá je technika

Při cvičení v posilovně je velmi důležité mít všechny cviky technicky zvládnuté. Pokud s cvičením začínáte, tak se nechte jednotlivé cviky od někoho vystvětlit a hlavně ukázet. Často se vyplatí na prvních pár týdnů využít služeb osobního trenéra, který vás naučí jednotlivé cviky. A případně bude odstraňovat vaše technické nedostatky a chyby.

Jak správně posilovat ? – zvolte vhodné oblečení a obuv

Při posilování by jste měli být oblečení na volného oblečení, důležité je aby byly vaše klouby v teple. Na začátku tedy určitě využívejte i dlouhý rukáv, který můžete postupně odložit. Důležitá je také pevná obuv, která zajistí stabilitu vašich noh.

Kolikrát týdně posilovat ?

Na začátku je dobré začít se třemi tréninky týdně (napřklad pondělí, středa, pátek) případně se čtyřmi tréninky týdně. Mnoho začátečníků dělá chybu, že cvičí moc. Každý jejich trénink trvá 2 hodiny a trénují každý den. Jejich těla pak nestíhájí regeneraci a výsledkem nejsou takové výsledky jaké by mohly být. Nezapomínejte na to, že svaly rostou při odpočinku, ne v posilovně. Trénink v posilovně by měl trvat maximálně 1 hodinu.

Jak by měl vypadat správně trénink na posilování ?

Každý cvik by jste měli provádět vždy po 8 -12 opakováních a po 4-5 seriích. Odpočinek mezi jednotlivými sériemi by se měl pohybovat okolo 1 minuty. Na každou svalovou partie je dobré zařadit alespoň 3 různé cviky. Nezapomínete také cviky po určitě době obměňovat, ať nedochází ke stagnaci.

Další zdroje o tom ak správně posilovat

Na této stránce jsou jen naprosté základy, pokud vás zajímají další věci, tak si projděte další články na našem webu o posilování:
Jak často do posilovny
Kde posilovat
Mrtvý tah – ideální cvik pro získání mohutné postavy
Shyby zaručená cesta pro působivé véčko
Dřepy
Poprvé v posilovně

Další články z rubriky

Štítky: , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *