Začátčníci, kteří začínají s posilováním se často jak začít posilovat. A právě na odpověď na tuto otázku je zaměřen tento článek.

Proč vlastně vůbec začít posilovat?

Lidé začínají posilovat z různých důvodů. Muži chtějí často nabrat svalovou hmotu, ženy chtějí většinou svoji postavu spíše vyformovat. Díky pravidelnému posilovacímu tréninku dochází ke zlepšení kondice. Lidem většinou také stoupá sebevědomí. Svoje tělo zpevníte a nemusíte se pak bát například bolestí zad. Které jsou velmi časté vyvolané právě ochabolým svalstvem.

Kde začít posilovat? Doma nebo fitnesscentrum

Máte dvě základní možnosti, kde můžete posilovat. Buď v domácích podmínkách nebo do fitnesscentra. Doma je možné posilovat, jen pokud využijete cviky s váhou vlastního těla. Pokud chcete cvičit s volnou činkou, tak většina lidí bude muset chodit do fitnesscentra. Dnes už jsou fitka v téměř každém městě.

Jak posilovat, když je mým cílem nárůst svalové hmoty?

Pokud je vaším cílem vybudování svalové hmoty, tak by se mělo v sérii cvičit 8 až 12 opakování. U nohou to může být o trošku více. Pro růst svalové hmoty je ideální cvičit s volnou činkou základní cviky, to vyvolá největší odpověď a tedy i nárůst svalů. Délka tréninku by neměla přesáhnout 1 hodinu.

Vy jako začátečník se však musíte nejprve naučit provádět všechny cviky zcela technicky správně. Až poté co budete všechny cviky perfektně zvládat, se můžete pustit do nějakého systematického tréninku.

Pro výsledky je třeba zaměřit se i na stravu

Při posilování hraje velkou roli výživa, pokud budete špatně jíst, tak vám žádné svaly nebudou růst, nebo hodně pomale. Říká se, že výživa je až 60 procent úspěchu. Začněte si tedy postupně studovat veškeré informace o výživě. Pro budování svalové hmoty je třeba mít dostatek bílkovin. Bílkoviny jsou v mase, vejcích, mléku atd. Ze sacharidů si vybírejte ty komplexní sacharidy, naopak jednoduché sacharidy by jste měly hodně omezit. Mezi komplexní sacharidy patří například ovesné vločky či rýže Natural. Kvůli vitamínům a minerálům by jste neměly zapomínat také na pravidelnou konzumaci zeleniny.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *