Mnoho lidí si myslí, že svaly jsou ukryté v suplementech ale to se mýlí! Základem je správná výživa až potom můžou následovat doplňky výživy (suplementy), které nám mohou pomoci v dalším rozvoji našeho svalstva.

Suplementy začátečník

Na začátku začátečník poroste pouze ze správné základní stravy, kde bude dostatek jak bílkovin tak sacharidů. Pro začátečníka tedy bude stačit, když bude využívat jen úplně základní suplementy a to nějaký multiminerál a vitamín C (nejlépe s prodlouženým učinkem). Pokud intezivně posilujete, tak vaše tělo má větší potřebu minerálů a vitamínů, než obyčejný člověk. Vitamíny a minerály jsou prostě naprosté základ. Výběr na trhu je v dnešní době obrovský, takže si určitě vybere každý.

Suplementy další krok

Po několika měsících můžete přidat také vždy jen po tréninku potréninkový koktejl, který se bude skládat s gaineru a proteinu. Potréninkový koktejl je výborný v tom, že do tělo hned po tom co docvičíme dostaneme kvalitní bílkoviny, které jsou dobře vstřebatelné a stravitelné. Místo gaineru můžete použít maltodextrin nebo glugozu. Hodně ušetříte oproti gaineru. A jinak to je podobný. Po tréninku je naše tělo příjmat a vstřebávat větší dávky bílkovin než normálně.

Suplementy další kroky

Po pár měsících či letech budete za chtít přidat nějaký suplement. V tom případě vám doporučuji vyzkouštet Kreatin. Účinky kreatinu poznáte jak na váze vašeho těla, tak na váze vaší činky. Kreatin je asi nejúčinější suplement vůbec.

Je důležité pochopit, že kdybyste zařadily kreatin hned na začátku jako začátečník, tak z něho nevytěžíte tolik, jako když už budete zkušený cvičenec, který má zkušenosti se správnou stravu a také s tréninkem. U suplementů je tedy důležitá postupnost.

Další články z rubriky

Štítky: , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *