Sjezdové lyžování je krásným, ale také poměrně fyzicky náročným sportem. Každý, kdo se vydá na svah, by měl být v dobré kondici, kterou lyžováním ještě vylepší. V tomto článku se dozvíte, jaké svaly jsou během tohoto oblíbeného zimního sportu nejvíce zatěžovány a tím pádem i posilovány.

Fyzickou náročnost do jisté míry ovlivňuje to, jak kvalitní máte lyže. V tomto ohledu doporučuji vždy vsadit na značkové lyže, u nichž máte jistotu kvality. Z vlastní zkušenosti bych zvolil lyže Atomic, případně také lyže Salomon. Špatnou volbou ale rozhodně nejsou ani jiné značky. Mnozí sportovci, včetně těch profesionálních, sází například na lyže Head. Všechny zmíněné značky každopádně přispívají k tomu, že se při sjezdovém lyžování tolik nenadřete a více si jej užijete. I tak ale vaše svaly dostanou zabrat.

Svaly na dolních končetinách

Nejvíce posilované jsou během lyžování svaly na dolních končetinách. Jde hlavně o lýtkové a stehenní svalstvo, která jsou namáhána v důsledku nárazů těla o terénní nerovnosti a také snaze udržet rovnováhu na lyžích.

Břišní svaly

I při rekreačním lyžování posilujete také břišní svaly. Právě ty totiž zajišťují potřebnou rovnováhu těla. K jejich namáhání dochází prakticky při každém pohybu na sjezdovce.

V neposlední řadě zmíním také svalstvo v okolí kolenou, tedy takzvané ohýbače a natahovače. Tyto svaly jsou ovlivňovány veškerými otřesy, jež na sjezdovce lyže během jízdy po terénu způsobují.
Sjezdové lyžování je jistě sportem, který lze doporučit v okamžiku, kdy chcete pracovat na své kondici. Je ale samozřejmě nutné mít nejen vžitý správný způsob jízdy, ale také kvalitní vybavení. Nezapomeňte na to, že prim hrají především lyže. Pokud zvolíte zmíněné lyže Atomic, Salomon či Head, bude jízda po svazích skutečně příjemným zážitkem, díky němuž si navíc posílíte svalstvo.

Další články z rubriky

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *