Kruhový trénink je jednou z možností jak můžete během tréninku odcvičit celé tělo. Kruháč dokáže také velmi vylepšit fyzickou kondici a je dobrý i v případě, že chceme zhubnout nějaké to kilo, které máme na víc.

Informace o kruhovém tréninku

Kruhový trénink vymyslel Americký fyziolog Bob Gajda. Během kruhového tréninku dochází k cirkulování krve po celém těle, to díky tomu že procvičujeme všechny partie během jednoho tréninku. Kruhový trénink je vhodný například pro začátečníky, díky němu naberou základní sílu a pak už mohou pokračovat jiným druhem tréninku. Kruháče se také široce využívá v přípravě jednotlivých sportovních disciplín.

Kruháč a jeho účinky na lidské tělo

Kruhový trénink je skvělým tréninkem pro obnovení kondice po delší pauze. Velkou výhodu kruháče je, že se zapojují i srdce a kardiovaskulární systém. Zlepšuje se vám tedy kondici více komplexně. U klasického kulturistického tréninku se zlepšuje hlavně síla. Při kruhovém tréninku dochází k rovnoměrnému zatěžování jednotlivých svalových partií. Je také více šetrný k našim kloubům, než klasický kulturistický trénink. Jeho výhodou je, že ho můžete rychle odcvičit. Je vhodný tedy pro ty, kteří mají na trénink pouze málo časo.

Videa

Videa vám ukážou mnohem více než tisíce slov. Podívejte se na jednotlivá videa s tématikou kruhového tréninku.

Kruhový Trénink – Jirka Nečásek

Kruhový trénink

MMA kruháč

Pro muže

Kruhový Trénink – Štěpán Ginzel

Fitness Bootcamp – Kruhový trénink

Kruhový trénink pro ženy – Hanka Kynychová

Další články z rubriky

Štítky: , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *