Při nabírání svalové hmoty je třeba myslet jak na správný trénink, tak také na správnou výživu. Výživa dělá při nabírání svalové hmoty až 70 procent úspěchu.

Posilování pro nabírání svalové hmoty

Když chceme nabírat svalovou hmotu, tak by měl být náš posilovací trénink do 50 minut. V tréninku by jsme se měly zaměřovat na základní cviky s volnou činkou. Tyto cviky jsou nejlepší pro nabírání svalové hmoty. A cviky na strojích či izolované cviky je v žádném případě nenahradí. Provádí se 8 až 12 opakování v každé sérii, to je ideální pro nárůst svalové hmoty.

Výživa pro nabírání svalové hmoty

K tomu, aby mohly svaly růst je třeba, aby měly dobrou výživu. Prostě svaly musí mít z čeho růst, jinak nemohou růst. Ideální je jíst každé 3 hodiny. Je třeba mít dostatek bílkovin, zhruba tak 1,3 gramu bílkovin na 1 kilogram vaší tělesné hmotnosti. Ze sacharidů by jste se měly zaměřit zejména na komplexní sacharidy, ty jsou mnohem lepší než jednoduché sacharidy. Dobré jsou tedy ovesné vločky, rýže Parbolaid, brambory atd. Pamatujte také na to, že nejprve je třeba mít v pořádku základní stravu a pak má smysl užívat i různé doplňky výživy.

Spánek a regenerace

Nesmí se také zapomíant na to, že svaly rostou v období odpočinku. Neměly by jsme tedy trénovat moc často. A když chceme nabrat svalovou hmotu, tak omezit aerobní sporty. Důležité je mít také každý den dostatek spánku. Každý den by jste měly spát minimálně 8 hodin. Měl by se také omezit alkohol. Každý den by jsme měly také vypít 2 litry čisté vody.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *