Rozhodli jste se hrát golf? Začněte tím, že si pořídíte kvalitní golfovou výbavu. Patří do ní nejen hole, ale i další golfové potřeby.

Základem jsou golfové hole

Golfové hole jsou základním vybavením každého golfisty. V rámci tréninku se dá hrát pouze se „sedmičkou“ a putterem (hůl na doklepávání do jamky), ale pokud to s golfem myslíte vážně, pořiďte si kompletní sadu holí. Na každý úder se totiž hodí jiná golfová hůl.

Začínající golfista by si měl vybírat hole s nižším těžištěm a větší hlavou. Usnadňují totiž správné zasažení míčku. Chystáte-li se koupit svou úplně první golfovou sadu, vystačíte si s ohranou sadou. Pro účely začátečníka postačí.

Golfová sada se vám pohodlně bude nosit v bagu. Vyrábí se v různém provedení s rozmanitými vychytávkami. Ještě pohodlnější jsou golfové vozíky.

Golfové hole, ale i další golfové vybavení, vždy nakupujte ve specializovaném obchodě, ať už kamenným nebo internetovým.

Další potřebné věci na golf

Kromě holí je nutné si koupit ještě další věci na golf. Patří mezi ně především obuv. Nejlepší je samozřejmě speciální golfová obuv, která je přizpůsobená svému účelu, ale nechcete-li zpočátku investovat do bot, postačí vám tenisky či boty s lehkou gumovou podrážkou. Jiné, než sportovní boty, nevolte.

Oblečení si vyberte volnočasové. Pánové ani dámy nesmí mít džíny a tričko by mělo mít límeček. Panové volí pohodlné kalhoty. Zpravidla na autorizovaných hřištích nesmíte hrát v šortkách. Dámy si mohou vybrat mezi sukní a kalhotami.

Při pořizování výbavy na golf nezapomeňte také na míčky, „týčka“ (na odpal míčků) a další doplňky, mezi které patří deštníky, ručníky, vypichovátka a markovátka, lovítka na míčky atd.

Pořiďte si i vy základní golfové potřeby a zkuste tuto oblíbenou hru. Už dávno není jen výsadou bohatých lidí.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *