Někdo nemá možnost docháze do posilovny či fitness centra a tak musí volit posilování doma. A i doma jde posilováním dosáhnout dobrých výsledků. V článku najdete i video ukázky posilování doma.

Posilování doma s činkami

Pro posilování doma je důležité mít doma alespoň základní vybavení pro posilování. Tedy jednoruční činky, obouruční činka, tréninková lavička a stojan. Je potřeba také hodně jednotlivých závaží. Zdá se, že je toho hodně, ale vše můžete sehnat zhruba do 10 000 Kč. A taková investice se vám určitě vyplatí. Na začátku je důležité si rozmyslet co je vašim cílem. Čeho chcete vlastně posilováním dosáhnout ? Většinou se jedná o nárust svalové hmoty nebo zhození přebytečného tuku. Pro začátek bude bohatě stačit, když budete cvičit 3x v týdnu. Můžete cvičit třeba v pondělí, středu a pátek. Ale můžete si to udělat libovolné, ale vždy tak, aby mezi tréninky byl vždy alespoň 1 volný den, aby si mohlo vaše tělo dobře odpočnout a zregenerovat.

Podpořte posilování doma změnou stravy

Pokud chcete vidět nějakého výsledky vaše posilování doma, tak je důležité, aby jste také správně jedly. Mějte na paměti, že správná stravu, dělá až 60 procent úspěchu. Bez správné stravy se tedy vaše výsledky hodně snižují.

Měli by jste začít jíst pravidelně v pravidelných intervalech. Měli by jste jíst alespoň 4x denně. Rozložení jídel může vypadat následovně

  • 7:30 Snídaně – snídaně by mělo být největší jídlo dne. (např. pečivo, tuňák, zelenina)
  • 12:00 Oběd – volte maso a nějakou přílohu (kuřecí maso, rýže Natural)
  • 15:00 Svačina –  lehká svačinka. Mělo by jít o zeleninu či ovoce (např. 1x rajče, 1x paprika)
  • 18:00 Večeře – jídlo by mělo obsahovat dostatek bílkovin (rýžové chlebíky, sýr, krabička tvarohu)

Vždy myslete na to, že by jste v každém jídle měli mít jak sacharidy (např. pečivo, rýže, těstoviny, brambory atd.), tak kvalitní bílkoviny (mléko, vejce, tvaroh, sardinky, tuňák, sýr Cottage, zavináče, maso atd.). Je důležité také vždy přidat nějakou zeleninu (rajče, paprika, salát, ředkvičky, okurky, mrkev, celer atd.). Zelenina sníží glykemický index jídla díky vláknině.

Jak může vypadat posilování posilování doma video ?

Podívejte se jak může vypadat posilování doma.

Cvičební plán pro muže – začínáme – týden 1

Cvičební plán pro muži – obtížnost 1 – T3

Cvičební plán pro muže – obtížnost 1 – T5

Další články z rubriky

Štítky: , , , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *