Posilování nohou by určitě nemělo ve vašem tréninku chybět. Je třeba procvičit jak stehna, tak lýtka. V článku najdete cviky na nohy. Najdete i video provedení jednotlivých cviků.

Nezapomínejte na posilování nohou

Docela dost začátečníků dělá tu chybu, že posilování nohou ignorují a vůbec do svého tréninku nezařazují cviky na nohy. Začátečníci se totiž často zaměřují hlavně na hrudník a bicepsy. A na nohy jaksi zapomínají. Vždy je důležité cvičit tělo tak, aby jsme cvičily všechny svalové partie rovnoměrně. Určitě by jste tedy měly začít posilovat i vaše nohy. Nohy patří mezi velké svalové partie, takže vám mohou pomoci při nárustu svalové hmoty.

Cviky na posilování nohou

Při správném posilování nohou je třeba do svého tréninku zařadit jak cviky na stehna, tak také cviky na lýtka. Pojďme si postupně představit jednotlivé cviky na nohy:

Dřepy
Dřepy jsou naprosto základním cvikem na posilování stehen. Spolu s mrtvým tahem a benčpresem patří mezi nejlepší cviky pro nárůst svalové hmoty.

Dřepy provedení:
Činku je důležité přiložit na trapézový sval. Během provádění dřepu se vždy dívejte rovně před sebe. Čínku zvednete , chodidla máte rovnoběžně a provádíte dřep zhruba do vodorovné pozice. Při hlubších dřepech se skvěle tvarují i hýždě.

Video provedení dřepu:

Legpress
Lengpress je dalším cvikem na procvičení stehen. Může být určitou náhradou za dřepy
Legpress provedení: Lengpress se provádí na speciálním cvičebním stroji s názvem Legpress. Uvolníte pojistky a natahujete nohy. Důležité však je aby jste je nepromínaly úplně nadoraz. Při záběru je vždy výdech.

Video provedení Legpressu:

Výpony ve stoji
Výpony jsou zaměřené na procvičení vašich lýtek. Výpony patří mezi základní cviky na lýtka.
Výpony ve stoji provedení: Buď je můžete provádět na speciálním stroji, nebo si můžete dát činku na trapézy nebo můžete činky držet. Pak provádíte výpony, je důležité aby jste měly nohy propnuté. Pata by měla jít při výponu co nejníže.

Video provedení výponů ve stoji:

Jak trénují nohy kulturisté ? Video

Podívejte se jak posilují nohy kulturisté a kulturistky.

Slavoj Bednář – trénink nohy a ramena

Kristína Kudynová – Trénink nohou

Štefan Havlík posilování nohou

Podívejte se také na článek o dřepech. Nebo na článek o silovém tréninku.

Další články z rubriky

Štítky: , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *