Posilování prsních svalů je mezi muži velmi oblíbené. Každý muž by chtěl mít vypracovaný hrudník. V článku se dozvíte jaké cviky máte používat na posílení vašich prsních svalů.

Posilování hrudníku

Skoro každý mladý kluk rád cvičí benčpress, ten slouží pro posilování prsních svalů. Nikdy by jste však neměli zapomínat na to, že by jste tělo měli procvičovat rovnoměrně. Během týdne by jste tedy měli procvičit všechny svalové partie. Rozhodně nevynechávejte nohy, nebo budete vypadat jako pavouk.

Posilování prsních svalů rozcvičení

Před tím, že přejdete k samotnému posilování prsních svalů, tak by jste se měli nejprve prohřát. Stačí 5 minut na běžícím páse nebo vyzkoušejte rotoped. Po důkladném zahřátí přejděte k protažení vašich svalů. Prsa jsou hodně náchylná ke zkracování, takže je pokaždé důkladně protáhněte. Rozehřátí a protážení vás také uchrání přes zbytečnými zraněními v posilovně.

Nejlepší cviky na posilování prsních svalů

Cviky je důležité provádět vždy technicky správně, jinak by mohlo dojít například k natržení prsního svalu. Před tím, než začnete cvičit s vyššími váhami musíte mít zvládnutou pořádně techniku. Nechte se například od někoho zkušenějšího zkontrolovat, jestli děláte cviky na hrudník technicky správně.
Teď už pojďme na představení jednotlivých cviků na prsa.

Benčpress na lavičce

Benčpress je vynikajicí cvik na posilování prsních svalů.
Provedení benčpressu: Položíte se na lavičku a chytnete velkou činku na větší šíři vašich ramen. Činku spouštíte ke svému hrudníku ( pozor neodrážejte činku od hrudníku) a bude činku zvedáte nahoru. Při záběru je výdech. Ideální je počet opakování v sérii 8 -12. Počet sérií 4- 5.

Benčpress provedení video:

Tlaky s jednoručkami v leže
Tlaky s jednoručkami v leže jsou výborné na posilování prsních svalů.
Provedení tlaků s jednoručkami: Nachystejte si dvě jednoručky. Držíte je v rukách a lehnete si na tréninkovou lavičku. Zvedáte paže nahoru. Při záběru vydechujete.

Tlaky s jednoručkami na šikmé lavici hlavou dolů video:

Posilování prsních svalů video

Podívejte se na další videa, kde uvídíte další cviky na posilování vašich prsních svalů.

ALL STARS reprezentant Vítek Sahula – trénink hrudníku a tricepsů

Tomáš Bureš – posilování prsních svalů

Podívejte se také na posilování břišních svalů .

Další články z rubriky

Štítky: , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *