Posilování s činkami vám pomůže zpevnit postavu a vybudovat svalovou hmotu. V článku se můžete dočíst více informací o posilování s činkami.

Proč začít posilovat s činkami ?

Posilování s činkami má pozitivní vliv na naše tělo. A to jak fyzicky, tak také psychicky. Díky pravidelnému posilování si můžete celkově zpevnit postavu a vybudovat nějakou svalovou hmotu. Budete tak mít na těle více aktivní hmoty. Pravidelné posilování má také vliv na naši psychiku. Cítíme se psychicky lépe a máme větší sebevědomí. Pravidelné posilování zlepšuje látkovou výměnu a celkově zažívání. Posiluje se také náš imunitní systém a jsme poté méně nemocní.

Jak správně posilovat s činkami

Na začátku je důležité se pořádně naučit správnou techniku jednotlivých cviků. Na začátku by mělo být vašim cílem naučit se všechny cviky provádět zcela technicky správně. Cviky se učte s nízkou váhou na čince. Obecně je podle mě lepší cvičit s volnou váhou, než využívat různé cvičební stroje. Je to pro naše tělo přirozenější.

Pokud je vašim cílem nárůst svalové hmoty, tak by jste měly v každé sérii provést 8 – 12 opakování s odpovídajicí váhou. Váhu budete muset postupně zvedat, protože tělo si bude na zatížení zvykat a jednotlivé svalové partie budou postupně sílit. Většinou se provádí 3 – 5 sérií.

Posilování doma nebo posilování v posilovně

Máte na výběr jestli budete cvičit doma v domácích podmínkách, nebo budete chodit do posilovny. Dnes už jde kvalitně cvičit i v domácích podmínkách. Stačí nakoupit potřebné vybavení. Více o posilování doma se můžete dočíst v článku posilování doma. Někdy však není možné doma posilovnu zřídit a tak musíme chodit do komerční posilovny. V posilovně je větší výběr činek a cvičebních strojů. Do posilovny však musíme dojíždět a někdy musíme čekat, než se uvolní nějaké stanoviště.

Posilování s činkami: ukázky provedení základních cviků video

Podívejte se na videa s provedením jednotlivých základních cviků:

Bicepsový zdvih s oporou o koleno

Tlaky s velkou činkou ve stoje

Benčpress

Pullover

Shyby

Mrtvý tah

Výpony

Dřepy

Zkracovačky

Sed leh

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *