Určitě se už delší dobu snažíte zhubnout. Začnete chodit do fitness centra, ale časem vaše nadšení opadá. Pravděpodobně je to kvůli tomu, že nevidíte okamžité výsledky. Důležité je nevzdávat se a nezapomínat na pravidelnost. Pokud budete pravidelně cvičit, brzy na sobě poznáte první výsledky, ale chce to jen trpělivost a silnou vůli.

Najděte si sport, který máte rádi

Důležité je cvičit takové cvičení, které budete mít rádi. Je zbytečné nutit se do Zumby, když jste na takové skupinové cvičení leví a k tomu účinky Zumby jsou sporné. Cvičí se v příliš rychlém tempu na to, aby se zrovna u vás spaloval tuk. Začněte třeba běhat, rychle choďte, jezděte na kole nebo si vyberte spinning. Úplně nejlepší by bylo, kdybyste střídali dvě cvičení, ať si tělo na stejný pohyb nezvykne. Vhodné je cvičit dvě až tři hodiny týdně.

Nezapomeňte na posilování

Na rozdíl od prvního typu cvičení, které má vliv na spalování tuků, posilování vám pomáhá formovat postavu. K čemu by vám bylo, kdybyste byli hubení a měli postavu nezpevněnou? Proto i posilování je velmi důležité. Můžete chodit pravidelně do posilovny, nechat si trenérem sestavit posilovací plán nebo to zvládnout svépomocí. Postavu si můžete zpevnit i pomocí různých cvičení jako je kalanetika, pilates nebo cvičení od Jillian Michaels (budkocka.cz/zdravi/jillian-michaels-30-days-shred/). Vybrat si můžete, co vám vyhovuje. Nezapomeňte, že je důležité cviky provádět správně a posilovat alespoň 2 hodiny týdně.

Nevzdávejte se

I když se budete chtít po dvou týdnech vzdát, protože na vás žádné cvičení nefunguje, vytrvejte. První výsledky nepoznáte za dva týdny, ale třeba až po měsíci. Sledujte, jak vám sedí staré oblečení, pravděpodobně bude trošku volnější. Také během hubnutí nepoužívejte váhu, raději použijte obyčejný krejčovský metr a přeměřujte se pomocí něj. Tak lépe poznáte úbytky.

Další informace k cvičení a hubnutí naleznete na budkocka.cz, tak se tam mrkněte.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *