Rychlá chůze prováděna pravidelně alespoň 5x týdně má velmi pozitivní účinky na lidské zdraví.

Chůze: Přirozený lidský pohyb

Chůze je přirozený pohyb člověka. Je tedy důležitý, aby jsme měly každý den dostatek chůze. Pokud nebudeme chodit nebo budeme chodit málo, tak naše tělo nemůže fungovat zcela správně. To jak po fyzické stránce, tak také po psychické stránce.

Rychlá chůze v lese

Naprosto ideální je rychlá chůze v lese. Ideáně ještě podél nějaké řeky. To jsou pak naprosto ideální podmínky pro rychlou chůzi. Věnujeme se zdravému pohybu a navíc jsme na čerstvém vzduchu, takže to má spoustu pozitiv. Pokud máte psa, tak můžete na tyto rychlé vycházky brát sebou psa.

Jak často a jak dlouho chodit?

Rychlé chůzi je ideální se věnovat tak 5x v týdnu. Například chodit každý pracovní den a pak o víkendu si dát od chůze odpočinek. A jak dlouho by jsme měly chodit? Ideální je podle mě 1 hodina. Takže za ten týden to bude celkem 5 hodin.

Pozitivní účinky chůze na lidské tělo

Rychlá chůze má na lidské tělo spoustu pozitivních účinků. Uvidíte, že po takového hodinové rychlé chůzi, se budete pak cítit o hodně lépe, než před začátkem tréninku.

S chůzi je nejtěžší začít, pak už to jde samo. A rychlá chůze vás pak začne bavit a hlavně budete vidět i pozitivní účinky chůze a tak nebudete vůbec pomýšlet na to, že by jste s chozením skončily.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *