Silový trénink je dobré pokud chcete zlepšit svoji maximální síly. V článku se dozvíte co je to silový tréninku a jaké cviky je dobré při silovém tréninku používat.

Silový trénink s těžkými váhami

Silový trénink je zaměřen na rozvoj maximální síly, je tedy jasné že se musí cvičit s velkými váhami. Při silovém opakování se využívá malý počet opakování. Maximální počet opakování cviků by měl být 5 opakování v jedné série. A to co uberete na opakováních to naopak přidáte na sériích. Při silovém tréninku tedy může být až 10 sérii jednoho cviku. Většinou se používá například 3 opakování po 8 sériích. Při silovém tréniku se cvičí s váhami v rozmezí 80 % – 100% vašich možností. 100 % znamená kolik jste schopnit zvednout maximálně na 1 opakování. Například v benči zvednete maximálně 100 kg, takže 80 % poté bude 80 kilogramů.

Silový trénink vyžaduje důkladně rozehřátí

Silový trénink, kde se pracuje s těžkými váhami vyžaduje důkladně rozehřátí a hlavně protažení. Před každým silovým cvikem také proveďte cviky na zahřátí s malou vahou. Při silovém tréninku je riziko zranění mnohem větší a to více je důležité správně rozehřátí a protažení našeho těla.

Cviky při silovém trénink

Při silovém tréninku se musí používat vícekloubové cviky. Mezi základní cviky patří benčpres, dřep a mrtvý tah. Dobré je zařadit i další cviky například tlaky s velkou činkou na ramena, shyby a další.

Silový trénink systémy

Pro silový trénink můžete použít také různé cvičební systémy. Mezi dobré patří:

  • GVT (German Volume Trénink)
  • HST
  • Bear Routine
  • Korte

Silový trénink video

Tomáš Bureš – těžké dřepy s trojbojaři
Tomáš Bureš a Marek Vomáčka si vyzkoušeli těžké dřepy s našimi elitními trojbojaři Tomášem Šárikem a juniorem Davidem Lupačem.

Mrtvý tah provedení

Tomáš Bureš Hrudník

Další články z rubriky

Štítky: , , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *