Pokud vás už nebaví klasické cvičení, jako je aerobic nebo zumba, a máte chuť vyzkoušet něco nového, zkuste tanec u tyče. Není to jen nějaké tančení kolem tyče s lechtivým nádechem, ale jedná se o efektivní cvičení, při kterém si skvěle zpevníte postavu a zhubnete. Určitě vás zajímá, o co se vlastně jedná.

Co je tanec u tyče

Tanec u tyče (pole dance) je tančení kolem a na tyči. Možná si říkáte, že přece nejste žádná striptérka, ale tak vůbec není. Tento tanec není zaměřen jen na pohyby okolo tyče, ale i na náročné gymnastické cviky na tyči, které jsou propojené s tanečními prvky. Cvičení je vhodné spíše pro ženy, i když původně s ním začali cvičit muži. Toto nové cvičení je natolik oblíbené, že profesionální tanečnice mohou soutěžit v mistrovství ČR a na různých soutěžích.

Kde a jak probíhá tento tanec?

Pole dance se cvičí většinou ve větších městech ve fitness centrech, kde mají tyto tyče a zkušenou cvičitelku. Začíná se od jednoduchých cviků a pokračuje se až k těm složitějším. Cvičit můžete, i když máte slabé ruce a ramena, protože s každou další lekcí budete silnější a cvičení vám půjde mnohem lépe. Výhodou také je, že kromě těchto dvou zmiňovaných částí posilujete záda, břicho i nohy. Po několika měsících pravidelného cvičení poznáte razantní rozdíl na své postavě i síle.

Za úspěchem stojí dřina

Pokud se rozhodnete tanci u tyče věnovat, tak je nutné si tomu přizpůsobit pokoj nebo nějakou místnost. Bez pravidelného cvičení doma se neobejdete, proto budete potřebovat mít doma přimontovanou tyč, kterou pořídíte za několik tisíc. Dvě hodiny týdně ve studiu jsou totiž nedostatečné. Nejlepší je cvičit každý den nebo pětkrát týdně doma a dvakrát ve fitku. Ze začátku vás mohou trápit modřiny a spálená kůže, která si časem zvykne a problémy se budou vyskytovat mnohem méně.

Pokud vás tento tanec nadchl, tak ho určitě vyzkoušejte a po prvních hodinách se nevzdávejte.

Zdroj: sjidelnicek.cz

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *