Spousta lidí, kteří navštěvují posilovnu, si vůbec neevidují svůj trénink. Nemohou se tedy poučit ze svých předešlých chyb.

Začnete si psát Tréninkový deník

Evidovat si trénink je velmi důležité, hlavně kvůli zpětné vazbě. Stačí vám k tomu sešit a tužka a nebo si můžete vést trénink na počítači ( to bych vám možná doporučoval i víc, je to přehledněší a snadněji to něco najdete.) Psání tréninkového deníku vám zabere pouze pár minutek za týden. Plán si napište vždy na týdenní periodu ( tedy nejlépe od pondělí do neděle, tréninkový deník si pište tedy v něděli, ale je naprosto jedno jestli to máte jinak.)

Tréninkový deník – co do něho psát

Do tréninkového tréninku vždy napište datum a trénink který právě cvíčíte ( např. Korte atd.). Dále už rozepíšete každý trénink. Takže vždy napíšete tréninkový den a v něm jednotlivé cviky a napíšete také počet opakování a počet sérií a hlavně váhu se kterou budete cvičit. Na závěr vždy vyhodnotíte jestli si přístě na tento trénink přidáte, případně kolik.

Dobré je si také ke každému tréninku psát poznámky jak probíhál. Co vám v něm co šlo, a naopak v jakém cviku jste měli problémy. Případěně vždy napište i případně zranění či jinou zdravotní indispozici.

Do tréninkové tréninku si můžete také rozepsat výživa a suplementaci, kterou jste používaly během týdne.

Dobré je také evidovat váhu, případně i BMI index.

Veďte si důkladně tréninkový deník a uvidíte že vaše výkony půjdou nahoru.

Další články z rubriky

Štítky: , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *