Lepších svalových přírustků v posilovně dosáhnete, když budete v posilovně sázet na základní cviky. A nebudete používat jednoduché izolované cviky, které jsou určené spíše pro začátečníky a ženy. Představíme vám seznam cviků na jednolivé partie, které vám pomůžou výrazně ve vašem svalovém rozvoji.

Základní seznam cviků do posilovny

Stehna
Mezi nejlepší cvik na stehna patří dřepy . Je považován za vůbec nejúčinější cvik v kulturistice. U dřepů je ale důležité správná technika, nehrbit záda a dívat se rovně před sebe. Více informací o dřepech na předchozím odkazu dřepy.

Hrudník
Základní cvik na hrudník je Benchpress (Benč Press). Střídejte ale provedení na rovné či šikmé lavici. Abyste měli prsa rozvinuté souměrně.

Záda
Základní cvik na záda je mrtvý tah . Je to druhý nejúčinější cvik vůbec. Důležité je nekulatit záda ! Na to si dávejte velký pozor, jinak hrozí vážný úraz zad. Začínáte-li s mrtvým tahem, začnete ze začátku radši s menší a naučte se správně techniku mrtvého tahu. Až budete umět skvěle techniku zvyšte váhu na čince.

Ramena
Základní cvik na ramena jsou tlaky s činkou . Skvěle procvičí vaše ramena.

Lýtka
Základním cvikem na lýtka jsou výpony ve stoji . Nebojte se na tento cvik přidat větší váhu. Vaše lýtka jsou zvykle denně nosit váhu vašeho těla, takže není od věci naložit si pořádnou zátěž.

Triceps
Základním cvikem je Francouzský tlak (neboli tricepsové extenze v leže)

Základní cviky do posilovny závěr

Používejte základní cviky a uvidíte jaký to je rozdíl, oproti izolovaným cvikům. Při základních cvicích s volnou váhou musíte mnohem více zabrat. Chcete-li nabrat svalovou hmotu je pro vás ideální abyste používali základní cviky. Protože vaše tělo bude po vašem tréninku vylučovat více růstového hormonu.

Další články z rubriky

Štítky: , , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *