Zaměříme se na jednotlivé zásady zdravé výživy. Aneb jak mít zdravé stravování.

Omezte jednoduché cukry
Měly by jste omezit jednoduché cukry. Jednoduché cukry obsahuje klasický cukr, různé sladkosti, zákusky, dorty a další pochutiny. Ideálně je jednoduché cukry zcela vyřadit. Nebo je jíst spíše výjmečně.

Konzumujte zeleninu a ovoce
V jídelníčku by jsme měly mít každý den zařazeno dostatek zeleniny a ovoce. Díky čerstvému ovoci a zelenině do sebe načerpáte spoustu užitečných látek, které naše tělo potřebuje. Byla by tedy chyba, zelenina nejíst.

Omezte polotovary a hodně upravené jídla
Ve vaší výživě by mělo být co nejvíce čerstvé potravy. Měly by jste také jíst spíše základní suroviny, než různé hodně upravované potraviny a polotovary. Snažte se tedy o to, aby jste jedly co nejvíce základní suroviny v jejich základním stavu.

Nechte čas žaludku na zpracování potravy
Je chybou také jíst příliš často, protože ze žaluduk se ještě nedostala veškerá potrava a lidé znovu jedí. Je třeba začít se zase více řídit pocitem hladu. Ideálně jíst pouze tehdy kdy máme opravdu hlad. Je však třeba nezaměňovat chuť a hlad.

Každý den dostatek vody
Každý den by jste měly vypít asi 2 litry čisté vody. Ano, opravdu je ideální pít pouze čistou vodu a né různé tekutiny. Pít pravidelně během celého dne.

Omezení bílého pečiva
Není dobré také jíst příliš bílé pečivo. Bílé pečivo obsahuje také hodně lepku (gluten). Zkuste bílé pečivo nahradit jinými obilovinami. Na snídani můžete vyzkoušet třeba ovesné vločky, ze kterých můžete udělat ovesnou kaši.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *