Jen tak mimochodem bych chtěl vysvětlit, proč píšu tak krátké články. Ne, že bych to neuměl delší, ale myslím, že dlouhé články nikoho nebaví číst. Teda pokud se to netýká dětí nebo nově objevené nemoci. Pardon za tuto hloupou vsuvku.

Ale teď už plně k tématu. Pokud žena řekne, že jde do fitka, tak je to ok. Ale pokud by náhodou kamarádkám řekla, že jde do posilovny, měly by pocit, že není normální. „Na hradě je ženská“ si možná pomyslí někteří muži, kteří potkají samotnou dívku v posilovně. Přece jen nejsou zvyklí, že teď nemohou mluvit a sprostě a řvát na celou posilovnu. Nebo to stejně budou dělat, aby ukázali svou sílu. Asi bych měl napsat, že se nic takového neděje, ale buďme, přátelé, realisté.

Tak když půjdete do posilovny, nechoďte s kamarádkou a nechoďte ani samy :-D. Promiňte za můj hloupý žert. Bohužel jsem ale viděl ženy, potvrzující toto pravidlo. Pokud jdou ženy s kamarádkou, tak si sednou vedle sebe na nějaké stroje na nohy a věnují se diskuzi. Také není dobré, když se pak stavíte v nejbližší cukrárně na kávu a dort. Naopak pokud jdete samy, vezmete si do ruky Vlastu a čtete ji i při cvičení. Samozřejmě, že to nedělají všechny ženy. Naopak ženy mívají trénink mnohem propracovanější. Využívají komplexnější tréninkové metody a dělají vše, co jim trenér řekne.

Většina žen asi nechce mít ohromné svaly. Teda samozřejmě kulturistky jsou výjimkou. K jejich tréninku bych se netroufl vyjadřovat, protože tak daleko mé znalosti nesahají. Pro ženy, které chtějí formovat postavu, doporučuji střídat aerobní a anaerobní aktivitu.

Při aerobní aktivitě dochází ke spalování tukových zásob. Tepová frekvence by měla být zhruba 120-180 tepů za minutu. Toto je ale velmi individuální. Takovýmto cvičení se myslí prakticky vše kromě posilovny, které najdeme ve fitness centru. Asi bych vyloučil i bodyforming, který bych ale velmi doporučil.

Při cvičení v posilovně se nebojte cvičení s činkami. Už tu nechci opakovat své rady ohledně strečinku a dýchání. Nebojte se dokonce ani benchpsessu.  Doporučuji ale volit velmi malé váhy a více opakování. Hlavní je procvičit celé tělo a ne preferovat jen „problémové partie“. Tím myslím zadeček a nohy. Veškerý čas nemusíte využít pouze ke cvičení, ale zároveň si zajezděte na spinningovém kole nebo zastepujte na stepperu.

Doporučuji nosit skoro až nehezké oblečení. Přece nechcete, aby na vás čučela půlka posilovny. Některá fitness centra mají dokonce oddělenou pánskou a dámskou část. Pro někoho je to možná výhodou. Někdo chce naopak cvičit v kolektivu. Taky si s sebou vezměte mp3 přehrávač. Přece nechcete poslouchat Rammstein, při němž se nedá ani moc cvičit.

Tak mnoho a úspěchů, a kdybyste se na něco chtěli zeptat, obraťte se na mě. Pokud chcete o něčem vědět víc, tak rád o to tento článek doplním nebo napíšu nový

Solarbeam

Další články z rubriky

Štítky: ,
  1. Náhodou při Rammsteinech se cvičí výborně

  2. Tak Rammstein mi taky nevadí…ale ty slečny co chodí po dvojičkách a zaberou dva stroje vedle sebe na půl hodiny a jen tam kecají a koukají bych fakt někdy nakopla 🙂

  3. rammstein is the best!

  4. Vetinari says:

    Já si naopak sebou nosím MP3, abych mohla poslouchat Rammsteiny 🙂
    To Jitka: Dřív jsem chodila s kamarádkou do jedné posilovny u nás na maloměstě a jestli se tam někdo vyklafával a blokoval stroje, tak to byli právě pánové. Přestaly jsme tam potom kvůli tomu chodit. Ale abych nešila jenom do pánů – když chodím na plavání, tak tam pokaždé narazím min. na jednu klafající dvojici ženských alá paní radová a přitom zaberou šířku čtvrtiny bazénu. To je dost otravné.

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *