Každmu se vyplatí pracovat na zvýšení imunity. Řekneme si jednotlivé střípečky, jak zvýšit imunitu. Nezapomínejte však na to, že práce na zvyšování imunity je dlouhodobá záležitosti.

Smějte se

Když se smějeme, tak dochází k tomu, že se zvyšuje počet T-lymfocytů. Zároveň se také snižuje stresový hormon. Takže pokud chcete prospět svému imunitního systému, tak se každý den smějte. Ano, humor je v životě velmi důležitý.

Nechte na kůži svítit slunce

Když se nechá na kůži svítit slunce, tak dochází pak díky tomu k vytváření vitamínu D. Právě vitamín D je důležitý pro správnou funkci naší imunity. Pokud máme nedostatatek vitamínu D, tak nemůže imunita fungovat zcela správně. Pro vytvoření vitamínu D je důležité, aby jste nevyužívaly krémy na opalování. Navíc, když budete na slunci, tak budete také na čerstvém vzduchu. A to jsou hned dvě mouchy jednou ranou.

Probiotika

Z hlediska imunity je strašně důležité mít správné složení střevní mikroflóry. Díky špatné stravě, ale díky tomu, že se hodně využívají antibiotika je střevní mikroflóra hodně oslabená. K její posílení příspívají probiotika. Probiotika a laktobacily jsou obsaženy v kvalitních jogurtech, podmáslí atd. Nebo si můžete v lékarně koupit tobolky probiotik.

Dostatek vitamínu C

Dobré účinky na imunitu má také vitamín C, měly by jste tedy příjmat dostatek vitamínu C. Z přírodních zdrojů obsahuje nejvíce vitamínu C: šípky, černý rybíz, pomeranče, grepy, rakytník, kysané zelí, paprika, rajče, brokolice. Případně je možné využít vitamín C v tobolkách.

Správná výživa

S pohledu výživy je podle mě důležité jíst v pravidelných intervalech. Při jídle je vždy myslet také na to, že je potřeba potravu pořádně rozkousat. Jíst tedy spíše pomalu a potravu zcelal rozmělnit. Pro zlepšování imunity je lepší jíst pouze kvalitní potraviny. Nekvalitní potraviny, potraviny s hodně chemií a polotovary naše tělo zcela zbytečně zatěžují a oslabují. Ideální jíst základní suroviny a jíst co nejméne upravovaných potravin. Ideální je také zcela čerstvé ovoce či zelenina. Úplně ideálně z vlastní zahrádky.

Jednoduché cukry

Pokud chceme docílit zvýšení imunity, tak je dobré z jídelníčku vyřadit jednoduché cukry. Nebo je alespoň výrazně omezit. Cukr podporuje také ve střevě patogenní bakterií. Někdy je dobré vyřadit i výrobky z bílé mouky.

Dostatek vody

Každý den by jste měly vypít dostatek čisté vody. Doporučuji každý den vypít 2 litry čisté vody. Nejlepší je opravdu volit čistou vodu a né jiné nápoje. Dostatek vody je důležitý pro správné fungování našeho lidského těla. Věděly jste, že člověk je tvořen ze 70 procent z vody?

Každé ráno vyvětrejte

Každé ráno po probuzení, by jste měly ve vašem pokoji, kdy spíte řádně vyvětrat. Díky tomu, pak bude v místností více čerstvého kyslíku. Takže na pravidelné větrání by se nemělo určitě nikdy zapomínat.

Otužování

Cestou k vyšší imunitě je také otužování. S otužováním můžete začít tak, že se bude sprchovat stále více studenou vodou. Postupně se tak dostanete, až ke sprchování doslova ledovou vodou. Ale v otužování je prostě důležité ta postupnost.

Každý den dostatek kvalitního spánku

Každý den by jsme měly mít dostatek kvalitního spánku. Většina lidí potřebuje spát něco mezi 7 až 8 hodinami. Pro tělo je také dobré, když chodíme spát každý den ve stejnou dobu. Ideálně i když se budíme ve stejnou dobu. Před spaním by jste měly být už v klidu a nedělat žádné náročné činnosti.

Věnování se fyzické aktivitě

Alespoň 5x za týden by jste se měly věnovat nějaké fyzické aktivitě. Pokud budete začínat, tak doporučuji pro začátek rychlé vycházky. Tělo si postupně zvykne na pohyb a pak můžete po čase zařazovat i jiné pohybové aktivity.

Omezujte stres

Dlouhodobý stres má na imunitu velmi negativní účinky. A dochází pak k oslabování imunity. Snažte se tedy stres co nejvíce omezovat. Vím, že se to jednoduše řekne, ale horší to je provést. Ale postupně to nějakým způsobem jde.

Existuje toho ještě mnohem více, ale pro začátek to takto stačí. Když tak může pod článkem vzniknout zajímavá diskuze na téma jak zvýšit imunitu. Můžete také psát vaše rady a tipy co se vám osvědčilo při zvýšování imunity.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *